Главная » Новости » Garmin без зайвого шуму представляє нову метрику для моніторингу хронічного навантаження

Спортивні годинники Garmin славляться широтою та глибиною своїх показників. Вони демонструють прагнення компанії надавати високоякісні дані, які можуть допомогти користувачам оптимізувати свої спортивні результати. Тепер можна додати ще одну метрику продуктивності до їхнього й без того великого списку. Вона називається «Хронічне навантаження».

Вона була непомітно введена до Garmin Connect в останні кілька днів. Просто перейдіть до розділу «Стан тренування», потім «Навантаження» та, нарешті, вгорі відкрийте вкладку «Гостре навантаження».

Ви помітите кнопку «Хронічне навантаження» трохи нижче графіка гострого навантаження на чотири тижні. Коли ви натиснете на неї, графік зміниться та покаже ваше хронічне навантаження та оптимальний діапазон для цієї метрики.

Що таке хронічне навантаження та чим воно відрізняється від гострого навантаження?
Очевидне питання полягає в різниці між гострим і хронічним навантаженням. Показники для першого існують уже кілька років, для другого з’явилися нещодавно.

Гостре навантаження оцінює інтенсивність тренувань та їхній вплив на організм протягом попередніх семи днів. Воно розраховується шляхом врахування обсягу та інтенсивності фізичної активності. Оскільки це зважена сума, старі тренувальні навантаження мають менший вплив, ніж нові. Ця метрика допомагає вам стежити за тим, як ваш організм адаптується до режиму тренувань, і вносити необхідні корективи для запобігання травм і оптимізації результатів.

Компанія Garmin поки що не додала до своїх довідкових документів жодних посилань на нову метрику хронічного навантаження. Але можна дізнатися про неї більше, якщо зайти на сайт Firstbeat. Нагадаємо, що Garmin придбав їхню інтелектуальну власність кілька років тому.

Firstbeat визначає хронічне тренувальне навантаження як ковзне середнє значення гострого тренувального навантаження за останні 28 днів. За їхніми словами, це дає більш довгострокову інформацію про тренувальне навантаження спортсмена з плином часу та вважається хорошим показником його фізичної форми. Відстежуйте цей показник, щоб зрозуміти, чи є у вас тенденція до зростання або зниження.

Також корисно визначити, де знаходиться ваше хронічне навантаження стосовно оптимального діапазону. Ідеальний діапазон визначається вашим особистим рівнем фізичної підготовки та історією тренувань. Діапазон змінюється в міру зміни часу та інтенсивності тренувань.

Наприклад, за допомогою графіка можна визначити ─ чи не занадто швидко змінюється навантаження. Якщо ваші показники вищі за оптимальний діапазон, ви занадто сильно збільшили тренування та ризикуєте перестаратися. Відпочиньте день або два.

Корисне доповнення, яке доступне й для старих пристроїв
Ця остання зміна в Garmin Connect не стала значною. Однак обидві ці метрики корисні.

Відрадно бачити, що Garmin зробив їх доступними не тільки для найостанніших пристроїв, але й для старих трекерів. Передбачається, що доповнення доступні для всіх пристроїв, які можуть відображати гостре навантаження. Схоже, що цю зміну було додано в застосунок для смартфона, тому вона не вимагає оновлення смартгодинника до пізнішої версії прошивки.

Джерело deka.ua