GARMIN ENDURO 2 ПРОТИ ENDURO: ПОЛІПШЕННЯ ПО ВСІХ ФРОНТАХ
Дев’ятого серпня компанія Garmin анонсувала Enduro 2. Нове покоління принесло безліч покращень порівняно з першим годинником, який був випущений у лютому 2021 року. Ви вже можете ознайомитись із пристроєм на сайті Garmin.
Enduro описуються як «ультропродуктивний мультиспортивний GPS-годинник» із сонячною зарядкою. Перше покоління є трохи модифікованою версією Fenix 6x Solar. Однак у них не доступні музика, карти та WiFi – досить важливі недогляди, з чим погодиться багато хто. Крім того, відсутні деякі показники продуктивності та профілі активності. Enduro 2 заповнює багато цих прогалин.
У цій статті ми порівняємо Garmin Enduro 2 з Enduro. У чому саме полягають усі покращення? З сьогоднішнього дня компанія Garmin припинила продаж першого пристрою на своєму сайті. Але ви все ще можете придбати його в інших магазинах.
Garmin Enduro 2 проти Enduro: Технічні характеристики
Зовнішній вигляд та відчуття
Лінійка Enduro спеціально розроблена для багатоденних ультрамарафонців. Звідси приголомшливий час автономної роботи та мала вага.
Усе це збереглося і у влаштуванні другого покоління. Діаметр 51 мм залишився тим самим, як і вага. А ось що змінилося, то це товщина пристрою. Вона збільшилася з 14,9 мм до 15,6 мм. Проте, як і колись, це універсальний розмір.
Збільшення товщини не стало великою проблемою, але для деяких це може мати значення. У моделі Forerunner 955 відбулося аналогічне збільшення, порівняно з попередником. В огляді цього пристрою зазначалося, що помітного збільшення після першої години носіння не відчуваєш. До цього швидко звикаєш. Більш важливе, безперечно, те, що Garmin зберегла відчуття легкості в Enduro 2.
Матеріал, з якого виготовлений годинник, був трохи покращений. Але якщо оригінальний годинник пропонувався на вибір між дешевшим сталевим і дорожчим титановим варіантом, Enduro 2 продаються тільки в титановому виконанні. Ремінець, що кріпиться до корпусу, спеціальний – з еластичним нейлоновим гачком та петлею.
Що стосується екрану, це добре видимий на сонці трансфлективний екран з ефектом пам’яті в пікселях (MIP). У цьому нічого дивного. Розмір 1,4 дюйми та роздільна здатність 280 x 280 пікселів збереглися і в другому поколінні. Але, на відміну від свого попередника, Enduro 2 має сенсорний дисплей. Ви можете використовувати його у поєднанні з 5 фізичними кнопками для керування годинником.
Чи корисний сенсорний екран? Звичайно. Але не дивуйтеся, якщо ви продовжите використовувати кнопки для навігації. Особливо якщо ви звикли до годинника Garmin попереднього покоління.
Крім цього, більше жодних важливих відмінностей у дизайні немає. Водонепроникність 10 АТМ залишилася незмінною. У покращенні цього показника не було необхідності, оскільки мало хто опускається нижче за глибину 100 метрів при зануренні.
Під капотом
Під корпусом є звичні датчики. Фактично їх список однаковий для обох поколінь Enduro. Невелика різниця в тому, що Enduro 2 оснащений найновішим датчиком серцевого ритму Garmin Elevate v4. Enduro використовується більш старий датчик v3.
Крім того, в цьому годиннику ви отримуєте повний набір функцій. Крім пульсу, це акселерометр, гіроскоп, компас, термометр, Pulse Ox, барометричний висотомір та GPS/ГЛОНАСС/Galileo. Існує також NFC для оплати покупок.
Одним із гідних оновлень стало багаточастотне позиціонування. Ця функція добре зарекомендувала себе в інших годинниках Garmin. Вона забезпечує більш точне та швидке отримання сигналу від супутника.
Більше того, компанія Garmin додала функцію SatIQ. Це нова функція, яка поки що знаходиться в стадії бета-тестування на інших годинниках. Вона автоматично вибирає найбільш енергоефективний режим GPS. Це важливо для годинника, що підтримує багаточастотне позиціонування, оскільки ця функція витрачає багато енергії.
Час роботи від батареї
У цій частині ви будете приємно вражені тим, що час автономної роботи знову вражає уяву. Але через оновлені технічні характеристики цей показник трохи знизився.
У режимі смарт-годин між зарядками скоротився з 50 днів у першого покоління до 34 днів, а в режимі економії батареї – з 130 до 111 днів. Однак при включеному GPS спостерігаються значні покращення. Очевидно, Garmin вдалося знайти енергоефективніші способи використання супутникового зв’язку. SatIQ допомагає у цьому. Звичайно, функція заряджання від сонячних батарей допомагає збільшити час, перш ніж вам знадобиться дістати зарядний кабель.
У таблиці показано, як співвідносяться технічні характеристики Enduro 2 та Enduro.
Таблиця 1
Garmin Enduro 2 проти Enduro: Функціональність
Як уже згадувалося, Enduro 2 вдалося заповнити досить багато прогалин між першою моделлю Enduro та лінійкою Fenix. В першу чергу, це автономне зберігання музики (до 2000 пісень), можливість підключення до WiFi та карти, що завантажуються (завдяки 32 ГБМБ пам’яті – збільшення в порівнянні з 64 МБ на Enduro). Ви навіть отримуєте світлодіодний ліхтарик від Fenix 7X.
Інші покращення різноманітні і включають досить багато нових функцій, запущених цього року. Ви отримаєте Health Snapshot, IQ store на пристрої із синхронізацією налаштувань у реальному часі з Garmin Connect, Real-time Stamina, додаткові навігаційні функції, більше профілів активності тощо. Нижче ви можете побачити таблицю зі списком усіх змін.
Крім того, ви отримуєте нові функції від Forerunner 955. До них відносяться «Готовність до тренування», «Статус тренування 2.0», «Стан ВСР», віджет Race Glance Widget і Running Power. Ранковий звіт поки що не включений, але, без сумніву, він з’явиться в оновленні прошивки.
У цілому нині, функціональні поліпшення між двома поколіннями Enduro дуже значні.
Таблиця 2
Garmin Enduro 2 проти Enduro: Підсумки
Enduro 2 – це насправді Fenix 7X, але з більш ємним акумулятором. У цьому поколінні вдалося заповнити досить багато прогалин, наблизивши лінійку до годинника Fenix.
Тепер у вас є пам’ять для зберігання музики, краща підтримка карт, можливість підключення WiFi і багато іншого. Крім того, покращено якість складання, з’явився сенсорний дисплей, покращено зв’язок із супутниками завдяки багатодіапазонній підтримці GNSS та світлодіодний ліхтарик. Не забуватимемо і про безліч нових показників продуктивності (включаючи більшість нових функцій Forerunner 955) та профілів активності.
На жаль, вартість годинника досить сильно зросла. Сталевий варіант першого покоління продається за ціною близько 800 дол., титановий – 900 дол. За Enduro 2 на сайті Garmin доведеться викласти 1100 доларів. Це робить його досить дорогим і на 200 доларів дорожчим, ніж титанова версія початкового варіанту.
Тим не менш, якщо вам потрібний годинник, спеціально призначений для екстремальних навантажень, таких як ультрараннінг і трекінг, кращого пристрою вам не знайти.
Якщо у вас є оригінальний годинник Enduro і вільні гроші, можливо, є сенс оновити їх. Нові функції того варті.
Джерело secunda.com.ua