Главная » Помощь новичку » Як вибрати конвертер?

1. Що таке конвертер?


Конвертер – це окремий пристрій, який підключається до гнізда прикурювача або безпосередньо до акумулятора.Його завдання – змінити напругу 12В/24В від автомобільної установки постійного струму до 230В змінного струму.Іншими словами, він змінює постійний струм на змінний, що дуже часто можливо дивіться таке скорочення біля назви перетворювача: DC/AC.

2. Типи перетворювачів
Можна виділити наступні види перетворювачів:

З ЧИСТИМ (ПОВНИМ) СИНУСОМ

Призначений в основному для пристроїв, які вимагають безперервної роботи працює від асинхронного двигуна наприклад, холодильники, насоси, кондиціонери.

Приклади з пропозиції VOLT POLSKA:

З МОДИФІКОВАНИМ СИНУСОМ

Дешевші версії конвертерів, призначені для менш вимогливих пристроїв наприклад ноутбук або електроінструменти. Більшість телевізорів буде працювати з цими типами конвертерів, але може не працювати з деякими моделями є проблема якості зображення (наприклад, смуги).

Приклади з пропозиції VOLT POLSKA:

3. Яка напруга в нашому автомобілі?

  • Якщо у нас легковий автомобіль: 12В
  • Якщо у нас вантажівка: 12 В або 24 В

У більшості автомобілів гнізда прикурювача належним чином позначені або на самій розетці або, наприклад, на гумці, що захищає розетку. У разі помилки страху немає, тому що перетворювачі мають систему безпеки.

4. Що можна підключати до інвертора?
МОДИФІКОВАНИЙ СИНУС

  • Ноутбук, комп’ютер , якщо в блоці живлення немає активного PCF (іноді виникають проблеми зі стабільною роботою блоку живлення – він гуде, пищить, сильно гріється).
  • Пристрої з колекторним двигуном, електроінструменти, такі як дриль, болгарка, пила – працюють, але можуть бути проблеми з регулятором обертів.
  • Енергозберігаючі лампочки
  • Телевізори – більшість з них працюватиме, хоча деякі приймачі можуть відчувати перешкоди в зображенні та звукі.

ЧИСТИЙ СИНУС
Інвертор Pure Sine створює такий же струм, як і в розетці 230В, підходить для всіх без винятку пристроїв. Індукційні пристрої (наприклад, двигун насоса центрального опалення, холодильник з агрегатом), ємнісні.

5. Як вибрати потужність перетворювача?
Розрахуйте споживану потужність , а потім виберіть відповідний перетворювач і його запас потужності.
Виробники надають два параметри, наприклад, 500/1000 Вт, де перше значення — це безперервна потужність пристрою (500 Вт), а друге (1000 Вт) — миттєва потужність (доступна менше ніж за 1 секунду). Якщо ми плануємо використовувати перетворювач безперервно (від кількох хвилин до кількох годин), то споживана потужність не повинна перевищувати 85% від максимальної (постійної) потужності перетворювача.

Підводячи підсумок: якщо у вас є ноутбук, який споживає 90 Вт, перетворювач на 300 Вт буде якраз доречним.

  • При підключенні обігрівача потужністю 300Вт вибирайте інвертор постійної потужності 500 Вт.
  • Дриль потужністю 700 Вт працюватиме з інверторами постійної потужності 1000 Вт.
  • Чайник 1200 Вт або більше – шукайте інвертор на 2000 Вт.